مشاوره تبلیغاتی چگونه به شما کمک می‌کند؟ ​​​​​​​ انواع و مزایای آن​​​​​​​

 اگر از آن دسته از افراد هستید که به آمار و ارقام و بررسی آن‌ها در هر موضوعی علاقه‌مندید، بهتر است این یکی را هم به لیست خود اضافه کنید:
60 درصد از تعطیلی مشاغلی که به دلیل بحران COVID-19 رخ داده است، همچنان ادامه دارد.
شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار ممکن است با این آمار کمی تردید بر جانتان افتد و زودتر به فکر چاره‌ای باشید تا هم با تغییرات جدید بازار خود را وفق دهید و هم مشتریان جدیدی برای خود جذب کنید. به نظرتان این اتفاق چگونه ممکن می‌شود؟!
آیا بهتر نیست گاهی به‌جای آن‌که بخواهیم تمام اهداف بازاریابی و تبلیغات را خودمان یک‌تنه پیش ببریم و با آزمون‌ و خطا زمان را هم از دست بدهیم، از متخصص و مشاوری کمک بگیریم که نبض بازار را در دست دارد. از دیجیتال‌سازی کسب‌وکارتان گرفته تا شناسایی فرصت‌های جدید و تبلیغاتی که بتواند به مطرح‌ شدن برند شما بینجامد، همه می‌توانند توسط یک مشاوره‌ی تبلیغاتی برای شما محقق شوند.
شاید اگر استارتاپ یا کارآفرینی تازه‌کار باشید داشتن یک مشاور تبلیغات را در ابتدای راه غیرضروری بدانید و نخواهید برای آن هزینه کنید. بهتر است به این امر واقف باشید که دانسته‌های شما در زمینه‌های مختلف در حوزه‌ی کسب‌و کارتان در درازمدت تکمیل می‌شوند و داشتن یک مشاور تبلیغاتی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، با جلوگیری از اشتباهات پرهزینه در پولتان نیز صرفه‌جویی می‌کند.
فکر می‌کنیم همین‌قدر کفایت می‌کند که اگر نمی‌خواهید جزو آن ۶۰٪ باشید، داشتن یک مشاور تبلیغات را  که روشنگر راه شما باشد در کنار خود لازم و ضروری بدانید.
در این مقاله پیرامون تمام مباحث مرتبط با داشتن مشاوره تبلیغاتی بحث خواهیم کرد تا از لزوم وجود آن بیشتر آگاه شوید. با ما همراه باشید با این مباحث:
مشاور تبلیغاتی چیست؟
یک مشاور بازاریابی چه‌ کاری می‌تواند برای کسب‌وکار شما انجام دهد؟
چه زمانی به خدمات مشاوره تبلیغاتی نیاز دارید؟
چرا کسب‌وکار شما به همکاری با مشاور تبلیغات نیاز دارد؟
چگونه مشاور رشد کسب‌وکار مناسب را برای شراکت انتخاب کنیم؟
خدمات مشاوره تبلیغات یکتانت شامل چه مواردی است؟
​​​​​​​
 مشاوره تبلیغاتی چیست؟
فرآیند مشاوره تبلیغاتی به مجموعه اقداماتی همچون تحقیق و جستجوی بهترین راهکارها و پیشنهادهای حرفه‌ای به‌ منظور بهبود و اثربخشی فعالیت‌های تبلیغاتی یک سازمان می‌پردازد.
به‌ عبارت‌ دیگر مشاوره تبلیغاتی یک کسب‌وکار، متخصصی است که با درک اهداف مورد نظر شرکت شما و شناخت چالش‌های کلیدی آن، در ایجاد تاکتیک‌های بازاریابی قدرتمند برای جذب مشتریان و اجرای تبلیغاتی که مؤثر باشد، کمک می‌کند تا فروش کلی محصولات یا خدمات شما را افزایش دهد.
شکی نیست که تبلیغات یک عامل کلیدی برای موفقیت هر کسب‌و‌کاری است و بیزینس شما نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ مسلما استخدام یک مشاور تبلیغات باتجربه می‌تواند در راستای اهداف بازاریابی شما مفید واقع شود و موفقیت‌های بی‌شماری را به بار آورد.
 
یک مشاور بازاریابی چه کاری می‌تواند برای کسب‌وکار شما انجام دهد؟
اساساً دو روش وجود دارد که در آن تخصص حرفه‌ای یک مشاور می‌تواند برای کسب‌وکار شما مفید باشد:
۱) مشاوران می‌توانند بسیاری از فعالیت‌های بازاریابی را خودشان به نمایندگی از تجارت شما انجام دهند.
یا به شما آموزش و مشاوره می‌دهند و شما خودتان انجام این امور را به دست می‌گیرید.
یک مشاور تبلیغات به شما کمک می‌کند تا کمپین‌هایی به‌ صورت منظم یا موقت برای اهداف بازاریابی خود ایجاد کنید.
۲) آن‌ها همچنین زمانی را برای بحث در مورد برنامه‌ها و استراتژی‌های تبلیغاتی در حین انجام آن‌ فعالیت‌ها اختصاص می‌دهند تا تاکتیک‌های تبلیغاتی شما را بهبود بخشند.
تحقیقات بازار یکی دیگر از خدماتی است که برخی از مشاوران بازاریابی ارائه می‌دهند که در این صورت در مورد محصولات و بازارهای شرکت‌های رقیب تحقیق می‌کنند. این می‌تواند از مطالعه‌ی ساده‌ی قیمت رقبا، بررسی پروفایل شرکت به صورت آنلاین تا انجام نظرسنجی در مقیاس کامل در مورد نیازهای مصرف‌کنندگان باشد.
 
 چه زمانی به خدمات مشاوره تبلیغاتی نیاز دارید؟
خدمات مشاوره  تبلیغاتی کسب‌وکار فقط به یک بخش یا اندازه‌ی شرکت محدود نمی‌شود.
درواقع، هم استارتاپ‌ها و هم سازمان‌هایی که مدت زیادی از فعالیت آن‌ها می گذرد، می‌توانند از مشاوره تبلیغاتی به‌ منظور رشد و بهینه‌سازی کسب‌وکار خود سود ببرند.
همکاری با مشاور ایده‌ی خوبی است اگر:
 شما به یک رهبر با تجربه و موقت نیاز دارید.
 می‌بینید که کسب‌وکارتان در حال رشد است و باید راه‌های جدیدی برای رشد پیدا کنید تا از پتانسیل موجود استفاده کنید.
  شما بودجه‌ی محدودی دارید و ترجیح می‌دهید آن را به استخدام یک مشاور متخصص باسابقه با یک قرارداد کوتاه‌مدت اختصاص دهید به‌جای اینکه فردی را به‌صورت ثابت برای امور تبلیغاتی شرکت استخدام کنید.
 در زمان‌های بحرانی و چالش‌بر‌انگیز مانند بحران COVID-19، زمانی که بیشتر سازمان‌ها در تلاش برای ادامه فعالیت هستند، سرمایه‌گذاری برای همکاری با یک متخصص در امر مشاور تبلیغات، می‌تواند برای سازمان شما مؤثر و مفید باشد.
بخش‌هایی که بیشترین آسیب را در مواقع شیوع یک بیماری همه‌گیر مثل کرونا می‌بینند، بهتر است حتما از خدمات مشاور تبلیغاتی استفاده کنند تا از بحران‌ها با موفقیت بیشتری عبور کنند و لطمه‌ی جبران‌ناپذیری به کسب‌وکار آن‌ها وارد نشود. برخی از مشاغلی که در این موارد آسیب‌پذیرترند را در زیر آورده‌ایم:
      رستوران‌ها
      خرده‌فروشی‌ها
      خدمات آرایشی و زیبایی
      کلوپ‌های ورزشی و تناسب‌اندام
      بازرگانی و خدمات
​​​​​​​
چرا کسب‌وکار شما به همکاری با مشاور تبلیغات نیاز دارد؟
طبق آمار اداره‌ی تجارت کسب‌وکارها در ایالات‌متحده در سال 2020، حدود 7/31 میلیون کسب‌وکار کوچک در این کشور وجود داشته است. 
اما آیا همه‌ی آن‌ها همچنان پابرجا هستند؟
 اگر به جدول اداره آمار کار ایالات‌متحده در مورد بقای مؤسسه‌های بخش خصوصی نگاه کنیم، می‌توانیم نتیجه بگیریم که:
      20 درصد از مشاغل کوچک در سال اول شکست می‌خورند.
      33 درصد از آن‌ها ظرف دو سال شکست می‌خورند.
      50 درصد آن‌ها ظرف پنج سال شکست می‌خورند.
      66 درصد آن‌ها ظرف 10 سال شکست می‌خورند.
دلایل این شکست‌ها نیز متفاوت است، از فقدان یک مدل کسب‌وکار گرفته تا داشتن تیم اشتباه در هیئت‌مدیره و موارد دیگر.
اداره‌ی یک کسب‌وکار کوچک کار سختی است و این آمارها این واقعیت را تائید می‌کنند. با وجود داشتن یک محصول عالی، گاهی اوقات ممکن است افزایش فروش دشوار باشد.
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که شرکت‌ها مرتکب می‌شوند این است که تلاش می‌کنند تجارت خود را بدون بهره‌مندی از فرآیند فروش و نتیجه‌گیری از عملکردهای پیشین، به‌ صورت تکرار شونده ادامه ‌دهند.
یک مشاور تبلیغات، می‌تواند به شما در اجرای یک استراتژی مناسب برای امور تبلیغاتی و یافتن کارکنانی با مجموعه مهارت‌های مناسب کمک کند تا شرکت شما بتواند علاوه بر جذب مخاطبان مناسب، جریان‌های درآمد جدیدی را کشف کند که کسب‌وکار شما را به جلو سوق می‌دهد. مشاوران می‌دانند که چگونه هر بخش از استراتژی بازاریابی شما بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد. آن‌ها می‌توانند تلاش‌های بازاریابی شما را برای دستیابی به نتایج بهتر اصلاح و تنظیم کنند.

 
 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش