استراتژی فروش چیست ؟ 

یک رویکرد برای فروش که به نیروی فروش اجازه می دهد موقعیت شرکت و محصول (ها) شان را با یک روش معنی دار و متفاوت به مشتریان ارائه دهند.
استراتژی های فروش می توانند شامل موارد زیر باشند ولی نه محدود به این ها: یک برنامه دقیق از بهترین شیوه ها و فرآیندهای تعیین شده توسط مدیریت، از چگونگی تحقیق و تعریف چشم اندازها، تماس ها، نحوه ارائه فروش تا تکنیک های قرارداد بستن و سیاست مدیریت حساب.
دو نوع اصلی از استراتژی های فروش وجود دارد: رو به داخل و رو به خارج.
در فروش خارج از سیستم، سیستم به جا مانده از بیشتر تیم های فروش، شرکت ها استراتژی فروش خود را بر اساس اقدامات فروشنده قرار می دهند، آنها به داده های دستی وارد شده برای نظارت بر کانال فروش اعتماد کرده و فروشندگان را هدایت میکنند.آن ها فروش و بازاریابی را به طور مستقل و جداگانه انجام می دهندو برای خریداران تجربه های مجزا ایجاد می کنند.
در فروش های ورودی، که روشی مدرن برای تیم های فروش است، شرکت ها فرایند فروش خود را بر روی اقدامات خریدار متمرکز می کنند، آنها به طور خودکار اطلاعات فروشنده و خرید را برای نظارت بر کانال و فروشندگان مربی دریافت کرده و فروش و بازاریابی را هماهنگ می کنند و تجربه ای بی نظیر برای خریداران ایجاد می کنند.
زمانی که دیدید شخصی ایمیل شما را سریع باز می کند، کاملا به موقع پیگیری می کند و معاملات را سریع تر از همیشه انجام می دهد شروع به ردیابی ایمیل ها به صورت رایگان کنید.به طور سنتی، خریداران از ارزیابی یک محصول فقط از طریق فروشنده و تصمیم گیری درباره خرید اذیت می شدند. امروزه تمام اطلاعات مورد نیاز برای ارزیابی یک محصول به صورت آنلاین در دسترس است و خریداران دیگر به فروشنده وابسته نیستند.در حقیقت، قبل از اینکه فروشنده با خریدار حتی ارتباط برقرار کند، خریدار 57٪ مسیر را از طریق روند فروش طی کرده است.اگر تیم های فروش امروزی با فرآیند خرید مدرن هماهنگ نباشند و اطلاعات اضافه فراتر از اطلاعاتی که از قبل موجود بودند در اختیار خریدار قرار ندهند، او هیچ دلیلی برای ارتباط با یک تیم فروش وخرید ار آن ها نخواهد داشت.
فروش ورودی به خریداران در هر مرحله از فرآیند خرید کمک می کند: آگاهی، در نظر گرفتن و تصمیم گیری. تیم های فروش ورودی به خریدار کمک می کنند تا از مشکلات و فرصت های بالقوه آگاهی یابند،یافتن راهبرد برای حل مشکلات خریدار، ارزیابی اینکه آیا فروشنده می تواند در حل مشکل به خریدار کمک کند یا نه و در نهایت ارائه راه حل برای خریدار. آنها مفید و قابل اعتماد هستند،و بیشتر سعی در ایجاد مشارکت دارند نه مبارزه برای قدرت.


برنامه استراتژی فروش
فرآیند برنامه ریزی فروش

هر تیم فروش باید یک برنامه و استراتژی فروش داشته باشد که اهداف، بهترین شیوه ها و فرآیندهای طراحی شده برای تطبیق تیم و ایجاد یکپارچگی را مشخص می کند. اینها اجزای اصلی یک طرح فروش هستند:
 
اهداف سازمان
هر هدف باید مشخص و قابل سنجش باشد. به عنوان مثال، برای فروش 150٪ از سهمیه فروش پیش بینی شده در Q2.
 
مشخصات مشتری و ارائه محصول
این بخش شامل مشخصات دقیق مشتری هدف شامل اندازه شرکت، مشخصات روانشناختی و روند خرید می شود. ارائه محصول بای مزایای محصول و ویژگی های آن را مشخص کند، با تاکید بر آن مزایایی که نقاط ضعف مشتریان را حل می کنند.
 
استخدام، دريافت و جبران خسارت
ایجاد یک لیست از معیارها و صفات لازم برای مدیران فروش برای مشاهده در هنگام مصاحبه با نامزدها برای استخدام و حفظ استعدادهای برتر ضروری است. قدم بعدی این است که یک برنامه آموزشی و برنامه درسی را آماده کنید که آنها را برای شروع کار به طور موثر و کارآمد آماده می کند و در نهایت یک برنامه پاداش باید وجود داشته باشد که انگیزه آنها را برای ادامه تقویت کند.
 
تولید تقاضا
این بخش باید شامل یک طرح دقیق برای چگونگی هدف قرار دادن مشتریان بالقوه برای افزایش آگاهی آن ها از پیشنهاد شما باشد. برای مثال، با استفاده از کانال های خرید اجتماعی، ایجاد کتاب الکترونیکی و میزبانی وب، میزبانی رویدادها و ...
 
روند عملکرد و اندازه گیری
زمان پیگیری ست! هنگامی که زیرساخت ها راه اندازی شد، ما باید یک روش برای ردیابی عملکرد در سطح فردی، تیم و شرکت ایجاد کنیم. این اندازه گیری می تواند به صورت KPI سه ماهه، ارزیابی هفتگی، بررسی ماهانه یا ترکیبی از هر سه مورد باشد. این بخش همچنین باید معیارهای خاصی که تیم باید روی آن تمرکز کند را، برجسته کند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش